Jak poznat originál?

V první řadě zkontrolujte veškeré nášivky a loga. Pokud nejsou precizně přišité a práce na nich se vám zdá ledabylá, rozhodně máte v rukou padělek. Stejné je to i se švy. Dokonalost jejich provedení vám odhalí mnohé.

Luxusní značky mají své zboží propracované do posledního detailu. I knoflíčky a zipy často nesou nápis se jménem značky a rozhodně nebývají z plastu nebo jiného levného materiálu.

 
 

Jak rozeznat falešné kabelky

Video: Novinky

U triček poznáte hodně i při prvním omaku látky. Někdy stačí, pokud se na materiál trička podíváte proti oknu. U originálu je průhlednost tkaniny minimální. I límečky u pánských trik mnohé odhalí. Originální zboží je mívá podšité a límečky samy drží tvar. Veškeré texty na oblečení pak mají stejný typ písma a jsou kvalitně vyvedeny.

Co se týče kabelek, ty mají svůj speciální poznávací prvek, kterým je vyražené sériové číslo. Pokud ho v kabelce nenajdete, ruce od ní pryč. Identifikační čísla najdete často i u padělků. Na kabelce ale bývají pouze nalepeny a dají se snadno sloupnout. Něco takového u originálu nepřichází v úvahu.

Při odhalování padělků vám napoví i maličkosti, jako je váha zipů, které jsou u originálů díky použitým kvalitním materiálům těžší. Zipy jsou pevně všité a rozhodně nehrozí, že by se vám v dohledné době kvůli používání snad vytrhly. Samozřejmostí je jejich snadné otevírání a zavírání. I vnitřní zipy na sobě nesou logo firmy. U padělku najdete nápisy většinou jen na vnějších zipech, kde jsou vidět. Stejně tak je tomu často i s vnitřními cedulkami, které u padělků mnohdy ani nenajdete. To, co není na první pohled vidět, se u padělků příliš neřeší.

Opasky luxusních kabelek se nemačkají. A dokonce i visačky doplňují celkovou kvalitu výrobku. Jsou z pevného papíru a popisek na nich je vyveden ve stejné typologii písma, jako je tomu u zbytku log. I prachové pytlíky přidané ke kabelkám se značně liší. U originálu musí odpovídat jejich velikost a musí být vyrobeny jednoznačně z kvalitního pevného materiálu.